«Female Founders Across Borders» dasturining ishtirokchilari, mentorlari va koordinatorlari 24-apreldan 1-maygacha ish safari bilan Latviyada bo‘lishdi. Ushbu dastur Tech4Impact NNT tomonidan Riga Tech Girls NNT bilan hamkorlikda va Latviya Tashqi ishlar vazirligining ko‘magida amalga oshirilmoqda.
25-aprel kuni FFAB dasturining finalchilari va Tech4Impact asoschilaridan iborat guruh Latviya prezidentining rasmiy qarorgohida “Ayollar – texnologik hamjamiyatda” deb nomlanuvchi tadbirda qatnashdi.
Tadbir STEM va startaplar sohasida faoliyat ko‘rsatuvchi ayollarga bag‘ishlandi, unda Latviya va Estoniyaning birinchi xonimlari – Andra Levite va Sire Karis ishtirok etdi.
Riga Tech Girls NNTdagi hamkasblar o‘zlarining Latviyada va boshqa Boltiqbo‘yi davlatlarida amalga oshirilayotgan tashabbuslari va dasturlari haqida hamda bizning hamkorlikdagi «Female Founders Across Borders» dasturimiz haqida gapirib berishdi.
Tech4Impact direktori Saida Yusupova ham biz tomonimizdan O‘zbekistonda va Markaziy Osiyoda amalga oshirilayotgan ishlar hamda Tech4Impact va Latviyalik sheriklarimiz o‘rtasidagi xalqaro hamkorlik haqidagi ma’lumotlar bilan o‘rtoqlashdi.
Tadbir netvorking bilan yakunlandi, biz bunday ilhomlantiruvchi texnologik va startap-hamjamiyatning bir qismiga aylanganimizdan mamnunmiz!

С 24 апреля по 1 мая участницы, менторы и координаторы программы «Female Founders Across Borders» были в деловой поездке в Латвии.
03 Май 2023
Программа реализуется ННО Tech4Impact в партнерстве с ННО Riga Tech Girls и при поддержке Министерства иностранных дел Латвии.
25 апреля наша группа финалисток программы FFAB и основателей Tech4Impact приняла участие в мероприятии «Женщины в технологическом сообществе», в официальной резиденции Президента Латвии.
Мероприятие было посвящено женщинам, работающим в сфере STEM и стартапов, и на нем присутствовали первые леди Латвии и Эстонии — г-жа Андра Левите и г-жа Сирье Карис.
Коллеги из Riga Tech Girls рассказали о своих инициативах и программах, реализуемых в Латвии и других странах Балтии, а также о нашей совместной программе «Female Founders Across Borders».
Директор Tech4Impact Саида Юсупова также поделилась информацией о работе, которую мы проводим в Узбекистане и Центральной Азии, и о международном сотрудничестве между Tech4Impact и нашими партнерами из Латвии.
Мероприятие завершилось нетворкингом, и мы рады стать частью такого вдохновляющего технологического и стартап-сообщества!