Tadbir Isroilning O’zbekistondagi elchixonasi bilan hamkorlikda tashkil etildi. Uchrashuvga Toshkentdan ham, Farg‘ona, Andijon va Namangandan ham ishtirokchilar va mentorlar tashrif buyurishdi.
Technovation koordinatorlari, Saida Yusupova va Elena Selezneva, tanlov haqida so‘zlab berishdi: biz 39 ta video hikoyani qabul qildik va ishtirokchilarimiz va ustozlarimizning muvaffaqiyatini ko‘rganimizdan juda xursandmiz.
Isroilning O‘zbekistondagi elchisi Zehavit Ben Hillel o‘zining kasbiy yo‘li, diplomatlik faoliyatida duch kelishi mumkin bo‘lgan qiyinchiliklar haqida gapirib, qizlarimizga o‘z maslahatlarini berdi.
Keyin biz qizlarning barcha 39 ta video hikoyalarini o’z ichiga olgan «My Technovation Story» so’nggi videosining premyerasini tomosha qildik.
Videoga havola: https://www.youtube.com/watch?v=1pPPm128Mlo
Dasturning navbatdagi bandi: Ishtirokchilar va mentorlar bilan panel muhokamasi (Technovationning roli, mentorlik va ishtirokchilarning tanlovdan keyingi yutuqlari haqida). Muhokamada qatnashganlar: Sofiya Rahimova, Mukambar Karimova, Farangiza Kenjaeva va Dilorom Akramova. Moderatorlar: Zebiniso Juraeva va Malika Ahmedova.
Tadbir yakunida biz Technovation mehmonlari va mentorlarini qizlar bilan o‘z hikoyalari bilan (karyerasi, IT sohasida ishlash, ta’lim, mentorlik va o’z yo’lini tanlash haqida) bo‘lishishga taklif qildik.
Bizning spikerlarimiz:
Inna Volfson, UNICEF O‘zbekistondagi o‘smirlar va yoshlar rivojlanishi bo‘yicha maslahatchisi
– “Technovation” mentorlari: Natalya Klimenko va Nora Rahimova
Tadbirning barcha ishtirokchilariga Isroil elchixonasidan sovg‘alar topshirildi, video tanlovining barcha ishtirokchilariga esa “Technovation»dan sovg‘a topshirildi.
Barcha mehmonlar, ishtirokchilar va mentorlarga rahmat! 31-may kuni Technovation Girls 2022 yakuniy tadbirida ko‘rishguncha!
Barcha 39 ta video hikoyalar quyidagi havolada chop etilgan: http://technovation.uz/videos_mystory
«Women In Tech & Science Week» Tech4Impact tomonidan hamkorlar bilan birgalikda 2019-yildan buyon o’tkazib kelinmoqda. “My Technovation Story” tanlovi va 24 may kuni boʻlib oʻtadigan tadbir Isroilning Oʻzbekistondagi elchixonasi koʻmagida oʻtkaziladi.

Women in Tech & Science Week: церемония награждения участниц конкурса My Technovation Story
Мероприятие организовано совместно с посольством Израиля в Узбекистане. На встречу приехали участницы и менторы как из Ташкента, так и из Ферганы, Андижана и Намангана.
Саида Юсупова и Елена Селезнева, координаторы Technovation, рассказали о конкурсе: мы получили 39 видеоисторий и очень рады наблюдать за успехами наших участниц и менторов.
Зеавит Бен Хилель, Посол Израиля в Узбекистане, рассказала о своем карьерном пути, о сложностях, с которыми можно столкнуться в карьере дипломата, и дала советы нашим девушкам.
Далее мы посмотрели премьеру финального видео My Technovation Story, в котором собраны все 39 видео историй от девушек.
Ссылка на видео: https://www.youtube.com/watch?v=1pPPm128Mlo
Следующий пункт программы: Панельная дискуссия с участницами и менторами (о роли Technovation, о менторстве и о достижениях участниц после конкурса). В дискуссии участвовали: София Рахимова, Мукамбар Каримова, Фарангиза Кенжаева и Дилором Акрамова. Модераторы: Зебинисо Джураева и Малика Ахмедова.
И в финале мероприятия мы пригласили гостей и менторов Technovation поделиться своими историями (о карьере, работе в IT, образовании, менторстве и выборе собственного пути) с девушками.
Наши спикеры:
Инна Вольфсон, Советник по вопросам развития подростков и молодежи ЮНИСЕФ Узбекистан
— менторы Technovation: Наталья Клименко и Нора Рахимова
Все участницы мероприятия получили призы от Посольства Израиля, а все участницы видеоконкурса получили подарок от Technovation.
Благодарим всех гостей, участниц и менторов! Увидимся 31 мая, на финальном мероприятии Technovation Girls 2022!