4-fevral kuni Ilg‘or texnologiyalar markazida Technovation Girls loyihalari uchun g‘oyalarni generatsiyalash bo‘yicha butkempimizning birinchi kuni bo‘lib o‘tdi.
Seminarning katta qismi jamoalarning hamjamiyatlarni va ular duch keladigan muammolarni aniqlash ustidagi ishiga bag‘ishlandi. Biz breynstorming texnikalari (Why Tree va Fishbone Diagram) haqida bilib oldik, Barqaror Rivojlanish Maqsadlari bilan ishladik va ishtirokchilarning g‘oyalarini muhokama qildik.
Seminarlarda faol qatnashgan barcha jamoalarga rahmat. Sizlarni ertaga kutamiz 😊
Butkempni tashkillashtirishda ko‘rsatgan yordami uchun Ilg‘or texnologiyalar markaziga minnatdorchilik bildiramiz.
Shuningdek kelayotgan haftada Ideation Bootcamp Nukus va Farg‘ona shaharlarida ham o‘tkaziladi. Boshqa hududlardagi jamoalar uchun Ideation seminarini onlayn o‘tkazamiz.

4 февраля, в Центре передовых технологий прошел первый день нашего буткемпа по генерированию идей для проектов Technovation Girls.
04 Февраль 2023
Большая часть семинара была посвящена работе команд над выявлением сообществ и проблем, с которыми сталкиваются эти сообщества. Мы узнали о техниках брейнсторминга (Why Tree и Fishbone Diagram), работали с Целями Устойчивого Развития и обсуждали идеи участниц.
Спасибо всем командам, активно участвовавшим в семинарах. Ждем вас завтра 😊
Благодарим Центр передовых технологий за помощь в организации буткемпа.
Ideation Bootcamp на следующей неделе также пройдет в Нукусе и Фергане. Для команд из других регионов проведем Ideation семинар онлайн.