7-fevral kuni Andijon, Namangan, Nukus va Farg‘onada “Technovation Girls Uzbekistan” dasturi yangi mavsumining ochilish marosimi o‘tkazildi.
08 Fevral 2024
Unda ishtirokchilar va mentorlar tanlov haqiida batafsil ma’lumotga ega bo‘ldi va jamoalarga birlashdi.
Koordinatorlarimiz va trenerlarimiz(Barno Isomiddinova, Ziyuar Tajimuratova, Dilrabo Axmadaliyeva, Diyora Abduvaliyeva va Gulnoza Xamidova) hamda Farg‘onadagi Student Ambassadors (Muxtasar va Nozaninbegim) o‘z shaharlarida ishtirokchi qizlarni “Technovation” dasturi bilan tanishtirdilar.
Nukusda “Technovation” dasturining avvalgi mavsumlari ishtirokchisi Periyzat Kenesbayeva mehmon spiker sifatida chiqdi. Periyzat hozir Janubiy Koreyada o‘qiydi, uning namunasi – qizlar uchun ajoyib motivatsiya.
Tadbirlarni o‘tkazish uchun joy taqdim etgani uchun hamkorlarga minnatdorchilik bildiramiz!
Andijon: Xalq ta’limi tizimi mutaxassislarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti;
Namangan: “Istiqbol Zamon Bolalari” maktabi;
Nukus: Yoshlar texnoparki;
Farg‘ona: IT-park, Marg‘ilon.
2024-yilgi mavsumda “Technovation Girls Uzbekistan” dasturi “Tech4Impact” tomonidan O‘zbekiston Respublikassi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Yandex texnologik kompaniyasi hamkorligida tashkil qilindi.

7 февраля открытие нового сезона Technovation Girls Uzbekistan прошло в Андижане, Намангане, Нукусе и Фергане.
Участницы и менторы смогли узнать подробную информацию о конкурсе и объединиться в команды.
Наши координаторы и тренеры (Барно Исамиддинова, Зийуар Тажимуратова, Дильрабо Ахмадалиева, Диёра Абдувалиева и Гульноза Хамидова), а также Student Ambassadors в Фергане (Мухтасар и Нозанинбегим) познакомили участниц с Technovation в своих городах.
В Нукусе гостевым спикером выступила участница прошлых сезонов Technovation, Перийзат Кенесбаева. Перийзат сейчас учится в Южной Корее и ее пример – отличная мотивация для девушек.
Благодарим партнеров за предоставление места для мероприятий!
Андижан: Институт переподготовки и повышения квалификации специалистов системы народного образования;
Наманган: школа Istiqbol Zamon Bolalari;
Нукус: Молодежный технопарк;
Фергана: IT-park, Маргилан.
В сезоне-2024 программа Technovation Girls Uzbekistan организована ННО Tech4Impact, в партнерстве с Министерством высшего образования, науки и инноваций и технологической компанией Yandex