5-fevral kuni Toshkentda Ideation Bootcamp – Technovation Girls Uzbekistan loyihalari uchun g‘oyalarni generatsiyalash bo‘yicha seminarning ikkinchi kuni bo‘lib o‘tdi.
06 Fevral 2023
Jamoalar tanlangan ijtimoiy muammolarni muhokama qilishda, ushbu muammolarga duch kelayotgan hamjamiyatlarni o‘rganishda davom etishdi, shuningdek biz muammolarni qanday qilib texnologiyalar, mobil ilovalar va sun’iy intellekt yordamida hal qilish mumkinligini ham ko‘rib chiqa boshladik. Seminar yakunida jamoani shakllantirish va birgalikda ishlash o‘yini – Marshmallow challenge o‘tkazildi.
Butkempni tashkillashtirishda ko‘rsatgan yordami uchun Ilg‘or texnologiyalar markaziga minnatdorchilik bildiramiz.
Shuningdek Ideation Bootcamp Nukus va Farg‘ona shaharlarida ham o‘tkaziladi (o‘tkaziladigan sanasi va joyi tez orada e’lon qilinadi, yangiliklarni kuzatib boramiz).

5 февраля в Ташкенте прошел второй день Ideation Bootcamp — семинара по генерированию идей для проектов Technovation Girls Uzbekistan.
06 Февраль 2023
Команды продолжили обсуждать выбранные социальные проблемы, изучать сообщества, которые сталкиваются с этими проблемами, также мы начали рассматривать, как проблемы можно решить с помощью технологий, мобильных приложений и искусственного интеллекта, и в завершение семинара провели игру на командообразование и совместную работу — Marshmallow challenge.
Благодарим Центр передовых технологий за помощь в организации буткемпа.
Ideation Bootcamp на этой неделе также пройдет в Нукусе и Фергане (даты и место проведения объявим совсем скоро, следите за новостями)