4-5 dekabr kunlari Nukus shahrida startap akseleratorlarimiz jamoalari bilan seminarlar o‘tkazdik
2 kun davomida biz ko’plab sessiyalar o’tkazdik va uchrashuv dasturi juda voqealarga boy bo’ldi. Nukusga Mo‘ynoqdan ishtirokchilar ham kelishdi.
• Tatyana Shalunova, Profi Training biznes maktabi asoschisi va rivojlantiruvchi direktori, «Pul oqimi» biznes o’yinini o’tkazdi (moliyaviy savodxonlik va tadbirkorlik intellektini rivojlantirish uchun).
• Tatyana shuningdek, Xarajatlarni boshqarish va zararsizlanish nuqtasini hisoblash bo’yicha sessiya o’tkazdi.
• Har bir loyiha o’zining moliyaviy ko’rsatkichlarini hisoblab chiqdi va trenerdan izohlar oldi.
• Seminarning ikkinchi kunida Tatyana ommabop chiqishlar uchun asosiy ko’nikmalar haqida gapirdi.
• Shuningdek, jamoalar 2 daqiqa ichida o’z loyihalarini taqdim etishga, “investitsiya” olishga va mentorlar, tomoshabinlarning sharhlarini olishga harakat qilishdi.
• Ustozimiz Ozoda Ismailova barcha jamoalarga o‘z loyihalarining ekologik komponenti bo‘yicha izoh berdi.
Shuningdek, jamoa qurish va tarmoq o‘rnatish uchun qiziqarli mashg‘ulotlarini o‘tkazdik. Ikki kun davomida faol ishtirok etganingiz uchun barchangizga rahmat!

4-5 декабря мы провели семинары в Нукусе с командами нашего стартап-акселератора
За 2 дня мы провели много сессий, и программа встречи была очень насыщенной. Участницы из Муйнака тоже приехали в Нукус.
• Татьяна Шалунова, создатель и директор по развитию бизнес-школы Profi Training, провела бизнес-игру «Cash flow» (для развития финансовой грамотности и предпринимательского интеллекта).
• Татьяна также провела сессию по Управлению затратами и расчету точки безубыточности.
• Каждый проект подсчитал свои финансовые показатели и получил комментарии от тренера.
• Во второй день семинара Татьяна рассказала о важных навыках для публичных выступлений.
• Команды также попробовали представить свой проект за 2 минуты и получить «инвестиции» и комментарии по питчу от менторов и аудитории.
• Озода Исмаилова, наш ментор, дала комментарии всем командам по экологической составляющей их проектов.
Также у нас были веселые разминки для командообразования и нетворкинга. Спасибо всем за активное участие эти два дня!