12-fevral kuni Nukusda 15 ta jamoa uchun Ideation Bootcamp o‘tkazildi.
Ishtirokchilar g‘oyalar breynstormingi usullari, hamjamiyatlarda ijtimoiy muammolarni aniqlash, Barqaror Rivojlanish Maqsadlari va mobil telefonlar funksiyalari haqida bilib olishdi.
Mobil ilovalar va sun’iy intellekt yordamida muammolarni hal qilish variantlari bo‘yicha ko‘plab g‘oyalar yangradi. Shuningdek biz eng yaxshi fotosurat tanlovida qatnashgan ishtirokchilarni va o‘z maktablarida Technovation haqida taqdimot o‘tkazgan ishtirokchilarni taqdirladik.
Jamoalarni shakllantirish bo‘yicha faolliklar doirasida Marshmallow challenge quvnoq o‘yinini o‘tkazdik, unda ko‘plab jamoalar ajoyib natijalarga erishdi.
Nukusdan fotohisobotni yuboramiz. O’zingizni fotosuratlarda izlang! Tadbirni tashkillashtirishda bergan yordami uchun Yoshlar ishlari bo‘yicha agentlikka minnatdorchilik bildiramiz.

12 февраля мы провели Ideation Bootcamp в Нукусе для 15 команд.
Участницы узнали о способах брейнсторминга идей, выявлении социальных проблем в своих сообществах, Целях Устойчивого Развития и функциях мобильных телефонов.
Много идей прозвучало по вариантам решения выбранных проблем с помощью мобильных приложений и искусственного интеллекта. Также мы наградили участниц конкурса за лучшее фото и участниц, которые провели презентацию о Technovation в своих школах.
В рамках активностей по командообразованию весело провели игру Marshmallow challenge, и у многих команд получились отличные результаты.
Отправляем фотоотчет с Нукуса. Ищите себя на фото! Благодарим Агентство по делам молодежи за помощь в организации мероприятия.