“Technovation Girls 2023 Senior” xalqaro tanlovida Tecnas jamoasi finalga o‘tdi
“Technovation Girls 2023 Senior” xalqaro tanlovida Tecnas jamoasi finalga o‘tdi (dunyoning 2 000 ta jamoasi orasidan TOP-10 jamoalar qatoridan o‘rin oldi). Ushbu jamoa shu yil oktyabr oyida Kremniy vodiysiga – tanlovning yakuniy bosqichiga yo‘l oladi!
Jamoa Sinov ilovasini ishlab chiqdi: bu virtual laboratoriya bo‘lib, u O‘zbekiston maktablarida laboratoriyalar va uskunalar yetishmovchiligi muammosini hal qiladi.
Ilova VR (virtual voqelik) va Google Cardboard yordamida real ilmiy laboratoriyani imitatsiya qiladi va o‘quvchilarga ilmiy tajribalar o‘tkazish imkonini beradi.
Kremniy vodiysida o‘tkaziladigan final qizlarimizga global maydonda o‘z g‘oyalari va loyihalarini taqdim etish kabi noyob imkoniyatni beradi.
Biz jamoa bilan faxrlanamiz va sa’y-harakatlari uchun ishtirokchi qizlarga va mentorga minnatdorchilik bildiramiz. Ularga final bosqichida omad tilaymiz!

В международном конкурсе Technovation Girls 2023 Senior-команда Tecnas прошла в финал
В международном конкурсе Technovation Girls 2023 Senior-команда Tecnas прошла в финал (в ТОП-10 команд из 2 000 команд в мире), и в октябре-2023 отправляется в Кремниевую Долину, на заключительный этап конкурса!
Команда разработала приложение Sinov: это виртуальная лаборатория, которая решает проблему нехватки лабораторий и оборудования в школах Узбекистана.
Приложение имитирует реальную научную лабораторию с помощью VR (виртуальной реальности) и Google Cardboard, и позволяет учащимся проводить научные эксперименты.
Финал в Кремниевой Долине даст нашим девушкам уникальную возможность представить свои идеи и проекты на глобальной арене.
Мы гордимся этой командой и благодарны участницам и ментору за их усилия. Пожелаем им удачи в финале!