Qaraqalpaqstan MTRK telekanalining Ayollar startaplari akseleratori Demo kuni haqida syujet
2022-yil 12-mart kuni Nukus shahrida “O‘zbekistonda yashil texnologiyalar sohasida ayollar startaplarini rivojlantirishni jadallashtirish” dasturining namoyish kuni bo‘lib o‘tdi.
6 nafar tadbirkor ayol o‘z loyihalarini taqdim etdi, 3 nafar eng yaxshi loyiha hakamlar komissiyasi xulosasiga ko‘ra, o‘z startaplarini rivojlantirish uchun 21,5 million so‘m mablag‘ga ega bo’ladi.
“O‘zbekistonda ayollarning yashil texnologiya startaplarini rivojlantirishni jadallashtirish” loyihasi Tech4Impact nodavlat tashkiloti tomonidan Birlashgan Millatlar Tashkilotining Demokratiya Jamg‘armasi ko‘magida amalga oshirilmoqda.
Tadbirni tashkil etishda ko‘rsatgan yordami uchun Qoraqalpog‘iston Bolalar va oilalarni qo‘llab-quvvatlash uyushmasi hamda Yoshlar ishlari agentligiga minnatdorchilik bildiramiz.

Сюжет телеканала Qaraqalpaqstan MTRK о Демо Дне акселератора женских стартапов 12 марта 2022г.
Демо-день программы «Ускорение развития женских стартапов в сфере зеленных технологий в Узбекистане» прошел в Нукусе 12 марта 2022г.
6 женщин-предпринимателей представили свои проекты, и 3 лучших проекта, по мнению судейской комиссии, получат финансирование по 21,5 млн сумов на развитие своих стартапов.
Проект «Ускорение развития женских стартапов в сфере зеленых технологий в Узбекистане», проводится ННО Tech4Impact при поддержке Фонда демократии Организации Объединенных Наций.
Благодарим Ассоциацию по поддержке детей и семей Каракалпакстана и Агентство по делам молодежи за содействие в организации мероприятия.