24-yanvar kuni Toshkent, Nukus va Farg‘onada qizlar uchun Technovation Girls Uzbekistan 2023 xalqaro tanlovining ochilish marosimi o‘tkazildi
Toshkentda o‘tkazilgan marosimda quyidagilar so‘zga chiqdi:
– Shaxlo Utkurovna Turdikulova, O‘zbekiston Respublikasi innovatsion rivojlanish vazirining o‘rinbosari
– Saida Yusupova, Tech4Impact NNT direktori va Technovation Girls Uzbekistan koordinatori
– Yevgeniy Shumilov, Yandex Go’ning xalqaro bozorlarda davlat organlari bilan ishlash bo‘yicha direktori
– Durdona Baxronova, Women Techmakers Tashkent koordinatori, mentor, Super Dispatch’da muhandis
– Nigina Sodiqova, O‘zbekistonda BMT vakolatxonasining kommunikatsiyalar bo‘yicha konsultanti.
Spikerlarga va, ayniqsa, ishtirokchi qizlar va mentorlarga ajoyib tadbir uchun minnatdorchilik bildiramiz
Mazkur tadbirga parallel ravishda ochilish marosimlari Nukus va Farg‘onada ham o‘tkazildi – biz Zoom orqali ushbu hududlardagi ishtirokchilar bilan bog‘landik. Koordinatorlarimiz Barno Isomiddinova va Ziuyar Tajimuratova Innovatsion rivojlanish agentligi ko‘magida o‘z shaharlaridagi ishtirokchilarni Technovation dasturi bilan tanishtirdilar.
Eslatib o‘tamiz, Technovation Girls Uzbekistan tanloviga ro‘yxatdan o‘tish 2023-yil 1-fevralgacha ochiq (https://my.technovationchallenge.org/). Technovation tanlovida qatnashishga mamlakatning barcha hududlaridan 12-18 yoshli qizlar taklif etiladi. Ingliz tilini bilish zarur.

Сегодня в Ташкенте, Нукусе и Фергане прошло открытие открытие международного конкурса для девушек Technovation Girls Uzbekistan 2023
24 января в Ташкенте, Нукусе и Фергане прошло открытие открытие международного конкурса для девушек Technovation Girls Uzbekistan 2023🎊
На церемонии в Ташкенте выступили:
— Шахло Уткуровна Турдикулова, заместитель министра инновационного развития Республики Узбекистан
— Саида Юсупова, директор ННО Tech4Impact и координатор Technovation Girls Uzbekistan
— Евгений Шумилов, директор по работе с государственными органами на международных рынках Yandex Go
— Дурдона Бахронова, координатор Women Techmakers Tashkent, ментор, инженер в Super Dispatch
— Нигина Содикова, консультант по коммуникациям представительства ООН в Узбекистане.
Благодарим спикеров, и особенно участниц и менторов за классное мероприятие
Параллельно открытие проходило в Нукусе и Фергане — мы связались по Zoom с участницами из этих регионов. Наши координаторы, Барно Исамиддинова и Зийуар Тажимуратова, при поддержке агентства инновационного развития, познакомили участниц с Technovation в своих городах.
Напоминаем, что регистрация на конкурс Technovation Girls Uzbekistan открыта (https://my.technovationchallenge.org/) до 1 февраля 2023 года. К участию в Technovation приглашаются девушки от 12 до 18 лет со всех регионов страны. Участие в программе бесплатно. Важно знание английского языка.