“Technovation Girls Uzbekistan” dasturining birinchi seminari 16-fevral kuni “Technovation Kazakhstan” jamoalari bilan birga o‘tkaziladi!
“Yandeks” kompaniyasining eksperti barcha IT-kompaniyalar, shu jumladan “Technovation Girls” hakamlari ham e’tibor qaratadigan muhim mavzu haqida so‘z yuritadi.
“Yandeks”da “Inklyuziya” yo‘nalishiga raahbarlik qiluvchi Valeriya Kurmak ilovalaringiz va IT-echimlaaringizni nogironligi bor shxslar uchun qanday imkonli qilish haqida gapirib beradi. Valeriya misollar yordamida turli auditoriyalarning foydalanuvchilik stsenariylrini qanday qilib inobatga olish mumkinligini ko‘rsatadi.
Bizga qo‘shiling va:
– Qozog‘istonlik ishtirokchi qizlar va jamoalar bilan tanishing;
– ilovangizni qanday qilib inklyuziv qilishni tushunib oling (bu ko‘plab kishilar uchun va “Technovation”da loyihangizga hakamlik qilish mezonlari uchun muhim). G’oyangiz hozir nogironligi bor odamlarga yordam bilan bog‘liq bo‘lmasa ham, uni shunday odamlar uchun qulay qilish mumkin!
16-fevral (juma) kuni Toshkent vaqti bilan soat 19:00 da Zoom platformasida uchrashamiz. Seminar rus tilida o‘zbek tiliga tarjima bilan o‘tkaziladi. Barcha ishtirokchilar va mentorlarni kutamiz!

Первый семинар Technovation Girls Uzbekistan пройдет 16 февраля совместно с командами Technovation Kazakhstan!
Эксперт Яндекса расскажет об очень важной теме, которой уделяют внимание все международные IT-компании и, в том числе, судьи Technovation Girls.
Валерия Курмак, руководитель направления «Инклюзия» в Яндексе, расскажет, как сделать ваши приложения и IT-решения доступными для людей с инвалидностью. На примерах Валерия покажет, как учитывать пользовательские сценарии разных аудиторий.
Подключайтесь, чтобы:
— познакомиться с участницами и командами из Казахстана;
— понять, как сделать ваше приложение инклюзивным (это важно для многих людей и для критериев судейства вашего проекта в Technovation). Даже если ваша идея сейчас не связана с помощью людям с инвалидностью, ваше приложение можно сделать удобным и для них тоже!
Встречаемся в Zoom, 16 февраля (пятница), в 19:00 по Ташкенту. Семинар пройдет на русском языке, с переводом на узбекский. Ждем всех участниц и менторов!