Tadbirkor qizlar uchun O‘zbekiston va Latviyaning birinchi hamkorlikda dasturiga ro‘yxatdan o‘tish boshlandi: Female Founders Across Borders!
🎯 Dastur doirasida texnologik kompaniyalar va startaplarning asoschilari va rahbarlari uchun treninglar, mentorlik uchrashuvlari o‘tkaziladi va o‘zaro tajriba almashiladi.
Agar IT sohasida biznesingiz bo‘lsa, IT-startapni ishga tushirishni rejalashtirayotgan bo‘lsangiz yoki texnologiyalar yordamida biznesingizni raqamlashtirishni va kengaytirishni istasangiz – ariza bering!
🥇 Dasturning eng yaxshi ishtirokchilari 2023-yil bahorida Latviyaga boradi, ularning barcha xarajatlari to‘lanadi.
📍 Arizalar 2022-yil 10-noyabrgacha qabul qilinadi.
Ingliz tilini bilish majburiy.
Dastur Tech4Impact NNT (O‘zbekiston) va Riga Tech Girls (Latviya) tomonidan Latviya Tashqi ishlar vazirligi ko‘magida amalga oshirilmoqda.

Открыта регистрация на первую совместную программу Узбекистана и Латвии для девушек-предпринимателей: Female Founders Across Borders!
🎯 В рамках программы пройдут тренинги, менторские встречи и обмен опытом для основателей и руководителей технологических компаний и стартапов.
Если у вас есть бизнес в сфере IT, вы планируете запустить IT-стартап или хотите оцифровать и расширить свой бизнес с помощью технологий — подавайте заявку!
🥇 Лучшие участницы программы весной 2023 года смогут поехать в Латвию, с оплатой всех расходов.
📍Заявки принимаются до 10 ноября 2022 года.
Знание английского языка обязательно.
Программа реализуется ННО Tech4Impact (Узбекистан) и Riga Tech Girls (Латвия), при поддержке Министерства иностранных дел Латвии.