Qoraqalpog‘istondagi tadbirkor ayollar uchun Ideathon interaktiv seminarlarini: Shumanay sh.
Seminar ishtirokchilari akseleratsiya dasturi uchun startaplarni tanlash mezonlari bilan tanishdilar, biz “yashil” startaplar haqida suhbatlashdik va akseleratorning birinchi to‘plami doirasida moliyalashtirilgan loyihalar misollarini muhokama qildik.
Shuningdek, ular “yashil” biznes sohasidagi g‘oyalar, mintaqaning ijtimoiy va iqlimiy muammolarini hal etish bo‘yicha interaktiv «aqliy hujum» mashg‘ulotlarini o‘tkazdilar. Barchangizga faol ishtirokingiz uchun rahmat, biz kelajakdagi startaplar uchun ko’plab istiqbolli g’oyalarni eshitdik!
Shumanay tumani hokimining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Temirxonova Gulchehra Tuliboyevnaga, shuningdek, Yoshlar ishlari agentligi hamda O‘zbekiston Bolalar va oilalarni qo‘llab-quvvatlash assotsiatsiyasiga yordamlari uchun minnatdorchilik bildiramiz!

Серия интерактивных семинаров Ideathon для женщин-предпринимательниц Каракалпакстана: г. Шуманай
Участницы семинара узнали о критериях по отбору стартапов в программу акселерации, мы поговорили о «зеленых» стартапах и обсудили примеры проектов, уже получивших финансирование в рамках первого набора акселератора.
Также провели интерактивное упражнение по брейнстормингу идей, в сфере «зеленого» бизнеса, для решения социальных и климатических проблем региона. Благодарим всех за активное участие, мы услышали много перспективных идей для будущих стартапов!
Благодарим за содействие Гульчехру Тулыбаевну Темирханову, зам. хокима Шуманайского района по женским вопросам, а также Агентство по делам Молодежи и Ассоциацию по поддержке детей и семей Узбекистана!