O‘zbekiston va Latviyaning tadbirkor qizlar uchun ilk hamkorlikdagi dasturi: Female Founders Across Borders!
⠀
🎯 Dastur doirasida texnologik kompaniyalar va startaplarning asoschilari va rahbarlari uchun treninglar, mentorlik uchrashuvlari o‘tkaziladi va o‘zaro tajriba almashiladi.
Agar IT sohasida biznesingiz bo‘lsa, IT-startapni ishga tushirishni rejalashtirayotgan bo‘lsangiz yoki texnologiyalar yordamida biznesingizni raqamlashtirishni va kengaytirishni istasangiz – ariza bering!
🥇 Dasturning eng yaxshi ishtirokchilari 2023-yil bahorida Latviyaga boradi, ularning barcha xarajatlari to‘lanadi.
Talablar:
– Yosh bo‘yicha cheklovlar yo‘q
– Ingliz bilini bilish majburiy (mashg‘ulotlarning asosiy qismi ingliz tilida o‘tkaziladi)
– Sizda startap-g‘oya/IT sohasida ishlayotgan biznes yoki IT-echimga va raqamlashtirishga ehtiyoji bo‘lgan boshqa sohalardagi biznes mavjudligi
– Haftasiga 5 soat va undan ko‘p vaqtni ajratgan holda, har haftalik onlayn/shaxsiy guruhli mashg‘ulotlarda qatnashish imkoniyati.
– Kompyuterda ishlashni bilish va onlayn-sessiyalar uchun kompyuter/smartfondan foydalanish imkoniyati⠀
📍 Arizalar 2022-yil 10-noyabrgacha qabul qilinadi.
Dastur Tech4Impact NNT (O‘zbekiston) va Riga Tech Girls (Latviya) tomonidan Latviya Tashqi ishlar vazirligi ko‘magida amalga oshirilmoqda.

Первая совместная программа Узбекистана и Латвии для девушек-предпринимателей: Female Founders Across Borders!
Если у вас есть бизнес в сфере IT, вы планируете запустить IT-стартап или хотите оцифровать и расширить свой бизнес с помощью технологий — подавайте заявку!
Требования:
— нет возрастных ограничений
— Знание английского (большинство занятий будет на английском языке)
— У вас есть стартап-идея/действующий бизнес в ИТ, или бизнес в других сферах, который нуждается в ИТ-решении и цифровизации
— Возможность участвовать в еженедельных онлайн/личных групповых занятиях, уделяя от 5 часов в неделю.
— Компьютерная грамотность и доступ к компьютеру/смартфону для онлайн-сессий
Заявки принимаются до 10 ноября 2022 года.
Программа реализуется ННО Tech4Impact (Узбекистан) и Riga Tech Girls (Латвия), при поддержке Министерства иностранных дел Латвии.