Qizlar va ayollar uchun O’zbekistonning yetakchi kompaniyalarida to‘lanadigan stajirovkalardan o‘tish bo‘yicha noyob imkoniyat!
Agar oliy o‘quv yurti (OO‘Yu)da o‘qisangiz yoki OO‘Yuni IT yo‘nalishi bo‘yicha tamomlagan bo‘lsangiz, ammo hozircha rezyumeingizda ko‘rsatish uchun amaliy ko‘nikmalar yetishmayotgan bo‘lsa – ariza bering!
Stajirovkalarning ko‘pchiligi Toshkentdagi kompaniyalarda o‘tkaziladi. Arizalarni O‘zbekistonning istalgan hududida yashaydigan qizlar berishi mumkin (ishtirokchilarning barchasi stajirovkaga stipendiya oladi, bu Toshkentda 1 oy yashash va ishlash uchun barcha xarajatlarga yetadi).
Dastur mehnat bozorida raqobatbardosh bo‘lishga hamda keyinchalik o‘zlari stajirovkadan o‘tayotgan kompaniyalarda ishga joylashishga da’vogarlik qilishga intilayotgan qizlar va ayollar – OO‘Yuning talabalari va bitiruvchilari hamda o‘z faoliyatini endi boshlagan yosh mutaxassislar (28 yoshgacha, shu yoshni ham o‘z ichiga olgan holda) uchun mo‘ljallangan.
So‘rovnoma to‘ldirilganidan keyin eng istiqbolli ishtirokchilar onlayn-intervyuga taklif qilinadi.
Biz yirik IT-kompaniyalarda 1 oylik to‘lanadigan stajirovkadan o‘tish uchun 30 ta ishtirokchini saralab olamiz. Siz ish uchun muhim bo‘lgan ko‘nikmalarga ega bo‘lasiz, kompaniya faoliyatiga o‘z hissangizni qo‘shasiz, stajirovka davrida o‘zingizning qiziqarli ish loyihangizni amalga oshirasiz hamda rezyumengizni yangilaysiz.
Stajirovkalar dasturi 2024-yil oktyabridan noyabriga qadar gibrid rejimda (dastavval onlayn uchrashuvlar va seminarlar, so‘ngra – 1 oy to‘lanadigan offlayn stajirovkalar) o‘tkaziladi. Noyabr oyida Toshkentda dasturning final tadbiri bo‘lib o‘tadi, unda har bir ishtirokchi o‘z stajirovkasining natijalarini taqdim etadi va BMTTD ning sertifikatiga ega bo‘ladi.
Arizalar 2024-yil 10-oktyabr soat 23:59 gacha qabul qilinadi.
Ariza shakliga havola: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCxt9CuPsQlAFLGxo0kB6QcNrmH0kFrlHwiAnlND2q_odpYw/viewform
—————
Qizlar va ayollar uchun stajirovkalar dasturi Shveytsariya taraqqiyot va hamkorlik agentligi (SDC) tomonidan moliyalashtiriladigan O‘zbekiston Iqtisodiyot va moliya vazirligi hamda BMTTDning hamkorlikdagi ““Yoshlarning raqamli iqtisodiyot va raqamli tadbirkorlikni rivojlantirish imkoniyatlarini kengaytirish” loyihasi doirasida Tech4Impact NNT tomonidan amalga oshirilmoqda.

Уникальная возможность пройти оплачиваемые стажировки в ведущих компаниях Узбекистана для девушек и женщин!
Если вы учитесь в ВУЗе или уже закончили ВУЗ по направлению IT, но пока у вас в резюме не хватает практических навыков — подавайте заявку!
Большинство стажировок будет проходить в компаниях Ташкента. Заявки могут подавать девушки из любого региона Узбекистана (все участницы получат стипендию на стажировку, которой хватит на все расходы, чтобы 1 месяц жить и работать в Ташкенте).
Программа ориентирована на девушек и женщин — студенток и выпускниц ВУЗов и молодых начинающих специалистов (до 28 лет включительно), которые стремятся стать конкурентоспособными на рынке труда и потенциально претендовать на дальнейшее трудоустройство в компаниях, где они проходят стажировку.
После заполнения заявки самые перспективные участницы будут приглашены на онлайн-интервью.
Мы отберем 30 участниц, для прохождения оплачиваемой 1-месячной стажировки в крупных IT-компаниях. Вы сможете получить важные для работы навыки, внесете свой вклад в работу компании, сделаете собственный интересный рабочий проект во время стажировки, и обновите свое CV.
Программа стажировок будет проводиться с октября по ноябрь 2024 года, в гибридном режиме (сначала онлайн встречи и семинары, затем — 1 месяц оплачиваемой оффлайн стажировки). В ноябре в Ташкенте пройдет финальное мероприятие программы, где каждая участница представит результаты своей стажировки и получит сертификат от ПРООН.
Заявки принимаются до 23:59 10 октября 2024 года.
Ссылка на форму заявки: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCxt9CuPsQlAFLGxo0kB6QcNrmH0kFrlHwiAnlND2q_odpYw/viewform
—————
Программа стажировок для девушек и женщин реализуется ННО Tech4Impact в рамках Совместного проекта Министерства экономики и финансов и ПРООН «Расширение возможностей молодежи для развития цифровой экономики и цифрового предпринимательства», финансируемого Швейцарским агентством по развитию и сотрудничеству (SDC).