Shoxruza Jaborova — “AVO bank” dizayneri
Kamodillin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn institutining sanoat dizayni fakulteti bitiruvchisi (2024y.), “AVO bank”ning HR-bo‘limida stajirovkadan o‘tmoqda.
Nima bilan shug‘ullanadi:
– HR-bo‘limining xodimlari uchun shablonlar ishlab chiqadi
– Ofis zonalari, shu jumladan oshxona va direktor kabineti uchun stendlar dizaynini yaratadi
– Marketing bo‘limining art-direktori rahbarligi ostida kompaniyaning firma uslubini o‘rganmoqda
“AVO bank” — bu butun О‘zbekiston bo‘ylab raqamli bank xizmatlarini taqdim etuvchi zamonaviy mobil bank. Bankning asosiy mahsuloti – har bir mijoz uchun yangi moliyaviy imkoniyatlarni ochuvchi “AVO platinum” kredit kartasidir.
Qizlar va ayollar uchun stajirovkalar dasturi О‘zbekiston iqtisodiyot va moliya vazirligi hamda BMT Taraqqiyot Dasturining hamkorlikdagi “Yoshlarning raqamli iqtisodiyot va raqamli tadbirkorlikni rivojlantirish imkoniyatlarini kengaytirish” loyihasi doirasida “Tech4Impact” NNT tomonidan amalga oshirilmoqda.

Шохруза Жаборова — дизайнер в AVO bank
Выпускница факультета промышленного дизайна Национального института художеств и дизайна имени Камолиддина Бехзода (2024 г.), стажируется в HR-отделе AVO bank.
Чем занимается:
– Разрабатывает шаблоны для сотрудников HR-отдела
– Создает дизайн стендов для офисных зон, включая кухню и кабинет директора
– Изучает фирменный стиль компании, под руководством арт-директора отдела маркетинга
AVO bank — это современный мобильный банк, предоставляющий цифровые банковские услуги по всему Узбекистану. Главный продукт банка — кредитная карта AVO platinum, открывающая новые финансовые возможности для каждого клиента.
Программа стажировок для девушек и женщин реализуется ННО Tech4Impact в рамках Совместного проекта Министерства экономики и финансов и ПРООН «Расширение возможностей молодежи для развития цифровой экономики и цифрового предпринимательства».