«Technovation Girls Uzbekistan» va «UniSat» dasturlari O‘zbekiston qizlarining huquq va imkoniyatlarini kengaytirish borasida ularni qo‘llab-quvvatlaydi!
O‘tgan yillar davomida bizda IT / STEM sohasida noyob, maqsadga intiluvchan va faol qizlar hamjamiyati shakllandi (bir nechta foto – fotogalereyamizda).
Qiz bolalarning huquqlarini ilgari surishda yordam berishingiz mumkin bo‘lgan bir nechta usulni chop etamiz:
– Ta’lim: qiz bolalarga sifatli ta’limdan foydalanish, shu jumladan o‘qishdan tashqari qo‘shimcha dasturlar, stipendiyalar va mentorlik dasturlarida qatnashish imkonini beradigan tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlang;
– Gender tengligi: ta’limdan tortib, to iqtisodiy imkoniyatlar va ishga joylashishgacha bo‘lgan hayotning barcha sohalarida gender tengligiga ko‘maklashadigan dasturlarni qo‘llab-quvvatlang;
– Mentorlik: hamjamiyatingizdagi qizlarga o‘ziga bo‘lgan ishonchini oshirishga va o‘z orzularini ro‘yobga chiqarishga yordam bergan holda, ularning mentoriga va rolli modeliga aylaning;
O‘zbekistondagi qizlar uchun mo‘ljallangan “Technovation”, «UniSat» dasturi va boshqa dasturlarni qo‘llab-quvvatlang!

11 октября мы отмечаем Международный день девочек (International Day of the Girl Child).
11 октября мы отмечаем Международный день девочек (International Day of the Girl Child). Цель этого дня — признать, что девочки до сих пор сталкиваются с проблемами гендерного неравенства и продвигать права девочек.
Technovation Girls Uzbekistan и UniSat поддерживают девушек Узбекистана в расширении их прав и возможностей!
За эти годы у нас сформировалось сообщество уникальных, целеустремленных и активных девушек в IT / STEM (несколько фото — в нашей фотогалерее).
Публикуем несколько способов, как вы можете помочь в продвижении прав девочек:
– Образование: поддерживайте инициативы, которые предоставляют девочкам доступ к качественному образованию, включая внеклассные дополнительные программы, стипендии и программы менторства;
– Гендерное равенство: поддерживайте программы, которые способствуют гендерному равенству во всех сферах жизни, от образования до экономических возможностей и трудоустройства;
– Менторство: станьте ментором и ролевой моделью для девочек в вашем сообществе, помогая им обрести уверенность и осуществить свои мечты;